Medtem ko je čas mineval, na parceli ni bilo nič drugega kot trava. Sedaj je travnik posojen kmetu, ki tako kot vsak drugi, izmenjajoče seje žito in koruzo. Skratka, na nekdanjem rastlinsko raznolikem travniku se kmetuje z monokulturami.
Vizija permakulturnega vrta Amoeba
Vizija je vez med sedanjostjo in prihodnostjo, je most ki vodi od točke sedanjosti do točke v prihodnosti. V slovarju slovenskega knjižnega jezika je zapisano, da je vizija notranje doživetje česa, kar v stvarnosti (še) ni nastopilo. Tako je tudi s permakulturnim projektom Amoeba, ki je v mojih vizijah že celotno leto 2015.
Čas je, da se travnik oz. njiva spremenita v permakulturni raj, poln raznolikosti in življenja, veselja in radosti. Z znanjem pridobljenim kot samouk v prostem času na svojem eksperimentalnem permakulturnem vrtu in učenjem iz knjig, interneta, sem se odločil, da svoje izkušnje izlijem na parcelo, ki iz dneva v dan izgublja na rodovitnosti tal. Voda prosto odteka iz tega koščka zemlje, ni zavetja in ni življenja. To je težava, ki pa je hkrati tudi rešitev. Parcelo bi rad spremenil v permakulturni vrt, ki bi bil dostopen lokalnemu prebivalstvu, pa tudi vsem ostalim mimoidočim. Oblikovati želim permakulturni vrt, ki bi poleg naštetega ponujal tudi inspiracijo in vzpodbudo ostalim ljudem. Predvsem želim približati permakulturo tudi otrokom. Včasih so mi dejali: "Kar se Janezek nauči, to Janez zna."